יום חמישי, 29 בדצמבר 2011

המשטרה עצרה האקרים שפרצו למחשבי "האח הגדול"

לאחר שפורסם כי האקר פרץ למחשב של בכיר בהפקת "האח הגדול", התגלה כי ההאקר שייך לריאליטי מתחרה והעביר התכתבות של אסי עזר עם בכיר בהפקה למערכת "גיא פינס". למי ששכח, "האח הגדול" רואה הכול
לאחר הפירסום כי חשבון הפייסבוק של בכיר בהפקת "האח הגדול" נפרץ, ככל הנראה במטרה לדלות פרטים על זהות המתמודדים, מתברר שלא היו אלה הפרטים על המתמודדים, אלא תוכן התכתבות בין מנחה התכנית, אסי עזר למלהק הראשי של התכנית, אסף גרינבויים.

בשבועות האחרונים הגיעו למערכת "ערב טוב עם גיא פינס" פרטים אישיים מאותה התכתבות פייסבוק. תחקירן "ערב טוב עם גיא פינס" קיבל את פרטי ההתכתבות, קודים וסיסמאות המאפשרים לכל אחד לחדור אל תוך חשבונות הפייסבוק ולקרוא התכתבויות אישיות של בכירים במערכת התוכנית.
לאחר שנבדקו אמיתות הדברים, הוחלט שלא לפרסם את תוכן ההתכתבויות שנחשפו ולא לעשות כל שימוש בפרטים שהובאו לידיעתם.

במקביל פנתה עורכת התוכנית להפקת "האח הגדול", כדי להתריע על כך שהפרטים דלפו ויתכן שיתפרסמו במקומות אחרים. בעקבות פנייה זו, פנתה הפקת "האח הגדול" למשטרה כדי שתחקור את הפרשה. כעת דווח שמפלג הונאה במחוז תל אביב פתח בחקירה, במסגרתה זומנו אנשי "ערב טוב עם גיא פינס" ואנשי "האח הגדול" לתשאול.

לפני מספר שעות הותר לפרסום כי ההאקרים שפרצו לחשבון הפייסבוק הם שני צעירים בני 26 ו28, אשר שימשו כתחקרינים לשעבר בתכנית ריאליטי מתחרה. בחקירתם, הודו השניים במעשים המיוחסים להם ולאחר שקשרו עצמם למעשה שוחררו לביתם.

מקשת נמסר בתגובה: "אנו מודעים לעניין הרב שיש לקראת העונה החדשה אך מצרים על כך שסקרנות זו הובילה למעשים פליליים. אנחנו מוטרדים מכך שבוצעה פריצה לחשבון פייסבוק פרטי, שהיא מעשה פלילי לכל דבר ועניין".

מהמשטרה נמסר: "מפלג הונאה מחוז ת"א פתח בחקירת האירוע".
שידורי ספורט , צפייה ישירה , סרט , סדרות , צפייה , הורדה יוטיוב , סרטים לצפייה ישירה ,שידור ספורט בחינם , שידורים חיים שידורים חיים האח הגדול עונה 4 | משדר הגמר בשידור חי שידור חי לצפייה ישירה | עונה 4 בשידור חי |
 
Share